Jak wybierać biustonosze do karmienia?

Karmienie piersią to niezwykle istotny element codzienności z niemowlęciem. Te wyjątkowe chwile wymagają często dużej elastyczności i umiejętności dostosowania się do sytuacji, zwłaszcza wtedy, kiedy maluszek domaga się mleka w niezbyt wygodnych warunkach. Z myślą o młodych mamach powstają coraz to nowsze gadżety oraz specjalnie dedykowana odzież. Czymś, co zdecydowanie może ułatwić proces karmienia jest odpowiednio dobrany biustonosz. Czym się kierować podczas wyboru?

Dlaczego warto zdecydować się na staniki do karmienia?

Biustonosze do karmienia wyposażone zostały w specjalne zapięcie typu klik-klak, dzięki któremu można szybko i bez problemu nakarmić głodnego maluszka. Każda karmiąca mama może zatem przystawić dziecko do piersi bez stresu, wyjmując pierś z miseczki jedną ręką. W pierwszych dniach oraz miesiącach macierzyństwa warto zadbać również o własny komfort i czuć się pewnie, a całkowita rezygnacja ze stanika może na dłuższą metę nie być dobrym rozwiązaniem. Idealnie dobrane staniki do karmienia pomogą zadbać o kondycję piersi, oraz pozwolą młodej mamie szybko i sprawnie wyjąć pierś, nawet wtedy, kiedy będzie zmuszona nakarmić swoje maleństwo w niekomfortowych warunkach. Mnóstwo kobiet skarży się również na to, że po ciąży ich biust nie wygląda już tak dobrze, jak wcześniej, dlatego dobrze skrojony biustonosz pomoże podkreślić sylwetkę oraz utrzymać i wyeksponować piersi.

Jak wybrać biustonosz do karmienia?

Dobra wiadomość jest taka, że staniki do karmienia także mogą być piękne i kobiece, dlatego wybierając odpowiedni fason warto kierować się swoimi upodobaniami. Młode mamy mogą więc sięgnąć po biustonosze usztywniane, bogato zdobione, koronkowe lub całkiem gładkie. Po porodzie warto jednak upewnić się, jaki należy wybrać rozmiar, gdyż może on ulec zmianie. Istotne może również być to, aby stanik do karmienia nie posiadał fiszbin, które mogą powodować podrażnienia niezwykle wrażliwych w tym szczególnym czasie piersi. Na początek dobrze jest zatem wybrać kilka modeli, zmierzyć je i ocenić, który sprawdzi się na dłuższą metę i ułatwi nieco opiekę nad małym dzieckiem.

Gdzie szukać biustonoszy do karmienia?

 Biustonosze do karmienia można nabyć w wielu miejscach, jednak ogromną zaletą sklepów internetowych może być to, że nie trzeba wychodzić z domu, aby dokonać zakupów, a to, jak wiadomo z pewnością ułatwi zadanie młodej zmęczonej mamie. Warto mieć w swojej szafie kilka wyjątkowych modeli, dzięki którym piękny wspólny czas z niemowlęciem będzie nieco łatwiejszy, a każda kobieta poczuje się znów pięknie i zmysłowo. 

Kompletując wyprawkę na pierwsze miesiące z maluszkiem dobrze jest zadbać nie tylko o komfort dziecka, ale także o swój własny. Biustonosze do karmienia to idealne i praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu karmienie nie będzie wiązało się z niepotrzebnym stresem, a świeżo upieczona mama nie będzie musiała wybierać pomiędzy swoim komfortem, a możliwością przystawienia dziecka do piersi.