Czym wyróżniają się nowoczesne kominki wolnostojące i komu są polecane?

Romantyczny wieczór przy kominku jest marzeniem wielu osób. Jednak montaż wkładu i wykonanie instalacji często jest niemożliwe. Nie oznacza to, że trzeba rezygnować z takiej przyjemności, gdyż można wybrać kominek wolnostojący. Czym się charakteryzuje i dla kogo jest polecany?

Nowoczesne kominki wolnostojące – wydajne i eleganckie rozwiązanie

Montaż pieca wolnostojącego nie przysporzy nikomu problemu, bo wystarczy mieć dostęp do komina i trochę wolnego miejsca w salonie czy innym pomieszczeniu, w którym taki kominek ma stanąć. Nowoczesne kominki wolnostojące to szeroki wybór ciekawych modeli, które można zamontować nawet w niewielkich wnętrzach. Są one wykonane z wysokiej jakości materiałów, które akumulują ciepło, a tym samym efektywnie grzeją przy niewielkim spalaniu. Tego typu piece są wyprodukowane z żeliwa, a także stali, które w połączeniu ze szkłem hartowanym, tworzą wydajne i odporne na działanie wysokich temperatur rozwiązanie. Wybierając kominek, należy zatem zwrócić uwagę na materiał wykonania, gdyż ten wpływa znacząco na jego ekonomiczne wykorzystanie, ale też i na żywotność. Moc takich pieców waha się od 4 do kilkunastu kilowatów, co pozwala na ogrzanie nawet bardzo dużych przestrzeni. 

Dlaczego warto wybrać kominek wolnostojący?

Wolnostojący kominek to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają możliwości zrobienia standardowego kominka, a także chcą zyskać dodatkowe źródło ciepła. Wybór tego typu pieców jest na tyle duży, że bez problemu można je zamontować w małych salonach, a także na dużych przestrzeniach. Do wyboru są nowoczesne modele o prostej bryle, a także kominki z atrakcyjnymi zdobieniami, które sprawdzą się we wszystkich stylizacjach. Nowoczesne kominki wolnostojące są bezpieczne, a także ekologiczne, a wiele z dostępnych modeli posiada certyfikaty spełniające wymogi rygorystycznych norm ekologicznych. Montaż jest prosty i nie ma konieczności wykonywania zabudowy lub wzmocnienia stropu, dzięki temu kominek można zamontować w dowolnym miejscu, w którym jest dostęp do komina. 

Kiedy warto zainwestować w kominek wolnostojący?

Nowoczesne kominki są nie tylko wydajne, ale też świetnie się prezentują praktycznie we wszystkich wnętrzach. Sprawdzą się w aranżacjach nowoczesnych i klasycznych, a także w stylu rustykalnym czy industrialnym. Można przy ich udziale zaaranżować ciekawie wnętrze, ustawiając piec przy ścianie lub na środku pokoju. To rozwiązanie, które z pewnością przypadnie do gustu osobom, które cenią przytulny klimat i lubią urokliwe wnętrza. Mając kominek jako dodatkowe źródło ciepła, można obniżyć rachunki za prąd czy gaz, a także mieć alternatywę w momencie, w którym jest awaria zasilania elektrycznego. Nowoczesne kominki wolnostojące sprawiają, że dom staje się rodzinnym miejscem, w którym spędza się najwspanialsze chwile swojego życia. Warto też pamiętać, że w takim piecu można palić zarówno drewnem i brykietem, jak i węglem. To rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą spędzać wieczory wspólnie z najbliższymi w ciepłych warunkach, patrząc na palący się ogień.