Artykuły religijne – na prezent dla siebie i kogoś bliskiego

Artykuły religijne, czy też znane pod określeniem dewocjonalia, to wszystkie produkty, które mają głęboki związek z wiarą. Najczęściej kupujemy je z konkretnego powodu, zwłaszcza w kontekście zbliżających się uroczystości, czy też świąt. Czy jednak są to jedyne okazje, które skłaniają nas do zakupu dewocjonaliów? Absolutnie nie!

Jak się okazuje, artykuły religijne możemy kupić również sami dla siebie, jeśli jesteśmy osobami wierzącymi i wiara ma dla nas głębokie znaczenie, ale również na prezent. Co ważne, wybór współczesnych dewocjonaliów jest tak duży, że nie ma problemu z zakupem propozycji dla młodszych, jak i starszych katolików.

Medaliki, krzyżyki i religijne figurki – na Chrzest Święty

W życiu każdego młodego katolika, pierwszą i zarazem najważniejszą uroczystością jest Chrzest Święty. Rodzice dziecka, które za chwilę ma wstąpić do wspólnoty Kościoła, z pewnością ucieszą się, gdy zaproszony gość wybierze dla ich dziecka prezent, który stanie się pamiątką na całe jego życie. Jak się okazuje, wybór artykułów religijnych, które dobrze nadają się na prezent z okazji Chrztu Świętego, jest naprawdę spory. Takim uniwersalnym i bardzo symbolicznym podarkiem mogą być srebrne obrazki, przedstawiające na przykład aniołka, w kształcie serca, owalne, czy też z wygrawerowanymi pierwszymi słowami modlitwy „Aniele Boży Stróżu Mój”. Obrazek może towarzyszyć dziecku na co dzień, wyeksponowany na przykład na szafce przy łóżeczku. Piękną pamiątką będą również srebrne medaliki, które dziecko może nosić, gdy już nieco dorośnie, z wizerunkiem Jezusa, Maryi, czy też św. Siostry Faustyny. 

Krzyże na Bierzmowanie

Bierzmowanie, będące dopełnieniem Chrztu Świętego to wydarzenie, podczas którego otrzymujemy pełnię darów Ducha Świętego. To on umacnia naszą wiarę i pozwala doświadczyć pełni Bożej miłości. Odpowiednim pomysłem dla bierzmowanego będą na przykład krzyże z dołączonymi rzemykami, które można zawiesić w widocznym miejscu. Pięknym podarunkiem będzie także Pismo Święte, czy figurki świętych, na przykład imienników – św. Krzysztofa, św. Barbary, ale i Matki Boskiej Fatimskiej, czy też Jezusa.

Artykuły religijne dla codziennego praktykowania wiary

Codzienne praktykowanie wiary jest niezwykle ważne dla każdego katolika – jeśli więc w naszym najbliższym otoczeniu jest osoba wierząca, której chcemy sprawić radość, podarujmy jej na dowolną okazję dewocjonalia zakupione w katolickim sklepie internetowym, które wywołają jej uśmiech i jeszcze bardziej wzmocnią wiarę w Jezusa Chrystusa. Rozważaniu Pisma Świętego, osobistej modlitwie sprzyjać będą również ikony z wizerunkiem Matki Bożej, Jezusa, czy Trójcy Świętej. Niezwykle pięknym i osobistym upominkiem będzie także modlitewnik, czy różaniec w formie bransoletki. 

Artykuły religijne, to nie tylko wymowne symbole, które mają towarzyszyć nam w codziennym życiu. To również upominki, które mają wywołać w nas radość i wzmocnić wiarę, a także wciąż uczyć się przyjmować i głosić Dobrą Nowinę! Niezwykle bogaty wybór takich podarunków, dla młodszych, jak i starszych katolików, można znaleźć w sklepie ŚwiętyMarek.com.